PKO BP Ekstraklasa: Jedynie remis w Szczecinie

Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk, fot. twitter.com/PogonSzczecin

W 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin podzielił punkty z Podbeskidziem.

Od samego początku, gospodarze przyciskali i dążyli do zdobycia pierwszej bramki. W 3. minucie, Alexander Gorgon trafił w słupek. Potem strzał Sebastiana Kowalczyka znakomicie obronił Michal Peškovič, zaś dobitka była nieudana. Następnie słowackiego golkipera Podbeskidzia próbował zaskoczyć Michał Kucharczyk. W 19. minucie, dominację Pogoni zakończył kompletnie niecelnym strzałem Kacper Kozłowski. Goście wyglądali na mocno bezradnych aż do końcówki drugiego kwadransa. Wtedy Marko Roginić zagrał futbolówkę do Kamila Bilińskiego, a napastnik podopiecznych Krzysztofa Brede strzelił piątą bramkę w tym sezonie. Kilka chwil później mogło być 2:0 dla przyjezdnych, lecz z kilku metrów spudłował Maksymilian Sitek.

W 58 minucie, dośrodkowywał Michał Kucharczyk, do główki dobiegł Luka Zahović, ale nie trafił w bramkę. Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać, do pozycji strzeleckiej doszedł Marko Roginić, jednak również najlepiej nie pocelował. W 71 minucie, było groźnie w szesnastce Podbeskidzia, ale Peškovič nie dał się zaskoczyć. Kilkadziesiąt sekund później, Pogoń wyrównała stan pojedynku. Zahović dograł futbolówkę do Adriana Benedyczaka, a 19 – latek obrócił się trafił do bramki. Trzeba powiedzieć, że miał nosa trener Portowców – Kosta Runjaić – wprowadzając go wcześniej na plac gry. Oba zespoły próbowały jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale na nic się to zdało.

09.11.2020r, 10. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Floriana Krygiera (Szczecin)

Pogoń Szczecin 1:1 Podbeskidzie Bielsko Biała (0:1)

Biliński 29′, Benedyczak 72′.

Pogoń Szczecin: Stipica; Stec, Zech, Konstantinos, Matynia, Kowalczyk, Dąbrowski, Kozłowski, Gorgon, Kucharczyk, Zahović.

Podbeskidzie Bielsko Biała: Pesković; Modelski, Bashlai, Rundić, Gach, Sitek, Rzuchowski, Nowak, Sierpina, Roginić, Biliński.

Sędzia: Bartosz Frankowski

Żółte kartki: Kozłowski, Sierpina, Nowak, Gach, Gorgon.