Zagłębie Lubin | Stadion 2024
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia z kolejnym zwycięstwem. Dublet Imaza (SKRÓT WIDEO)

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dubletem popisał się Jesus Imaz.

Podopieczni Adriana Siemieńca szybko pokazali, kto jest lepszy w tym starciu. Już w 20. minucie wynik meczu otworzył Jesus Imaz. Hiszpan jako pierwszy dopadł w polu karnym do wybitej przez obrońców piłki i mocnym strzałem z woleja umieścił futbolówkę w siatce.

Cztery minuty później mistrzowie Polski prowadzili już 2:0. Ponownie zamieszanie w polu karnym Hładuna i Kritstoffer Hansen z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie.

Najpiękniejsza akcja tego meczu miała miejsce w 58. minucie. Ładnie prawą stroną pograła Jagiellonia, na linii pola karnego piłkę otrzymał Jesus Imaz, obrócił się i lewą nogą uderzył w okienko bramki gospodarzy.

Zagłębie stać było na honorową bramkę w 75. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony Mróza i idealnie wszedł na piłkę Ławniczak.

Zagłębie przegrywa 1:3 z Jagiellonią i jest to pierwsza porażka w trzecim meczu ligowym nowego trenera "Miedziowych". Jagiellonia zdobywa trzy punkty i czeka na wyniki innych zespołów z czołówki tabeli.