PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia z Cracovią na remis. Podział punktów w Białymstoku

PKO BP Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok zremisowała z Cracovią 0:0 w pierwszym sobotnim meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W początkowej fazie meczu żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy, a ostrożna gra trwała nieco ponad 20. minut. Na pierwszą groźną okazję strzelecką kibice musieli poczekać do 21. minuty. Wówczas środkowy pomocnik gości Mathias Hebo Rasmussen zdecydował się na potężny strzał z dystansu, który zdecydowanie minął poprzeczkę bramki Alomerovicia.

Do dość sporej kontrowersji doszło w 17. minucie. Bartłomiej Wdowik wbiegł w pole karne przeciwnika, minął kilku zawodników i bezwładnie upał na murawę. Telewizyjne powtórki pokazały, że nie było przewinienia i sędzia Bartosz Frankowski słusznie nie podyktował rzutu karnego.

W 39. minucie Bogdan Tiru zdecydował się na ekwilibrystyczny strzał przewrotką. Obrońca Jagiellonii Białystok nie powtórzył jednak wyczynu Arkadiusza Milka z meczu z FC Metz. Kilka sekund później Martin Pospisil uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Niemczyckiego. Nieudanie. Był to pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu.

Oba zespoły w pierwszej połowie postawiły na ostrożną grę i hermetyczną obronę, przez co z trudem dochodziły do klarownych sytuacji strzeleckich. Na boisku ewidentnie wiało nudą. Słaba postawa piłkarzy nie zniszczyła jednak klimatu kibicowskiego święta ultra.

Druga połowa

Na początku drugiej połowy Jaga niespodziewanie mogła objąć prowadzenie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pospisila minimalnie minęła prawy słupek bramki. Kolejne minuty należały do gospodarzy. To podopieczni Piotra Nowaka dłużej utrzymywali się przy piłce, kreowali grę, naciskali na rywala, ale finalnie nie potrafili umieścić piłki w siatce.

W 70. minucie Cracovia przeprowadziła szybką, składną kontrę, którą niecelnym strzałem zamknął Michał Rakoczy. Kilka sekund później ten sam zawodnik zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, kierując piłkę tuż obok lewego słupka.

W grze obu zespołów brakowało konkretów w finalizacji i tak już nielicznych akcji bramkowych w tym meczu.