blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia pokonuje Stal. Komplet zwycięstw mistrzów Polski (WIDEO)

Mistrz Polski z kolejnym zwycięstwem w PKO BP Ekstraklasie! Jagiellonia pokonała Stal Mielec 2:0. Bramki zdobyli Pululu i Jesus Imaz.

Jagiellonia po komplecie zwycięstw w tym sezonie podejmowała na własnym stadionie Stal, która w dwóch domowych meczach zdobyła tylko punkt. Adrian Siemieniec zdecydował się na kilka roszad w składzie. Diegueza, Romanczuka i Marczuka zastąpili Haliti, Nguiamba i Miki Villar.

Błysk Imaza wystarczył do prowadzenia

Mistrz Polski nie forsował tempa od początku meczu, ale udało się raz zaskoczyć obronę mielczan. W 24. minucie wybił piłkę bramkarz Stali, w środku pola przejął ją Nene, który podał do Jesusa Imaza. Hiszpan z pierwszej piłki "uruchomił" Pululu, a ten uciekł obrońcom i w sytuacji jeden na jeden pokonał Kochalskiego. Do końca pierwszej połowy gospodarze rozgrywali piłkę czekając na ewentualny błąd Stali.

Przewaga Jagi tylko rosła

Po zmianie stron Jagiellonia przyspieszyła tempo. W pierwszych kilku minutach mieliśmy kilka groźnych dośrodkowań, ale brakowało wykończenia gospodarzom. Wszystko idealnie ułożyło się w 67. minucie. Pierwsza akcja Hansena okazała się nieudana, ale piłka ponownie trafiła pod nogi Norwega. Tym razem podał on do Imaza, który uderzył z pierwszej piłki z czternastego metra. Kochalski nie sięgnął futbolówki, a Hiszpan do bramki dołożył asystę.

Kilka minut później asystujący przy drugiej bramce Norweg mógł mieć swoją bramkę. Hansem zmarnował jednak rzut karny, który został podyktowany za faul Sengera na Fadidze. Stal przegrywała, ale nawet w końcówce nie była w stanie przejąć kontroli i nacisnąć na defensywę Jagielloni. Mielczanie zakończyli mecz bez celnego strzału!

Gospodarze niezagrożeni ani przez moment osiągnęli trzecie zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie, a licząc mecze w europejskich pucharach to piąty mecz i piąta wygrana Jagielloni. Stal pozostaje z jednym oczkiem na koncie.