PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia ciągle z kompletem zwycięstw u siebie. W Białymstoku rozbita Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Jagiellonia Białystok jest ciągle niepokonana na własnym stadionie w tym sezonie. W 14. kolejce PKO BP Ekstraklasy w Białymstoku szans nie miała Stal Mielec. “Duma Podlasia” wygrała 4:0 i noc spędzi na fotelu lidera.

Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie w 6. minucie. Dośrodkowanie Wdowika zamieniło się w kąśliwy strzał, który z problemami wybronił Kochalski. Piłka odbiła się na szóstym metrze od Kubickiego i spadła pod nogi Naranjo, ten uderzył z najbliższej odległości, lecz futbolówkę na linii bramkowej zatrzymał kapitan Stali – Ktystian Getinger. Otwierająca bramka padła kilkanaście minut później. Hansen zszedł z lewego skrzydła do środka i mając dużo miejsca uderzył z szesnastego metra w prawy róg bramki. Kochalski był bez szans. Dwie minuty później Leandro sfaulował w polu karnym Marczuka. Na 11. metrze piłkę ustawił Wdowik i skierował w prawy dolny róg bramki pewnie wykorzystując jedenastkę. W końcówce pierwszej połowy goście chcieli się odgryźć, ale skończyli tylko na jednym celnym strzale.

Druga połowa miała podobny przebieg. Trochę więcej starała się w ofensywnie zrobić Stal, ale brakowało gościom dokładności, oddali zaledwie jeden celny strzał. Jagiellonia znów wyprowadziła dwa ciosy w kilka minut. Najpierw w 79. minucie Lewicki strącił piłkę głową na dziewiąty metr do Imaza, ten uderzył piłkę z półobrotu i zapakował ją w prawy dolny róg bramki. Kilka minut później początkowo sędzia Marciniak wskazał na rzut karny po faulu Esselinka na Kupiszu. VAR zmienił jednak decyzję na rzut wolny tuż sprzed pola karnego. To jednak niewiele zmieniło bo dla Bartłomieja Wdowika taki rzut wolny to jak rzut karny. Wdowik uderzył z rzutu wolnego po dalszym słupku i skierował piłkę w lewy górny róg bramki ustalając wynik meczu na 4:0.