blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: „Gieksa” wygrywa z Pogonią! „Portowcy” bezsilni na wyjazdach (WIDEO)

GKS Katowice wygrał z Pogonią Szczecin 3:1 w pierwszym meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. "Portowcy" ciągle nie potrafią wygrać na wyjeździe. Aż trzy bramki padły po 89. minucie.

Sytuacja obu drużyn

"Gieksa" chciała zmazać plamę po wyjazdowej porażce w Zabrzu 0:3. Pogoń liczyła na przełamanie fatalnej passy meczów w roli gościa. Szczecinianie na obcych stadionach zdobyli zaledwie punkt.

Stoperzy dali gospodarzom prowadzenie

Pierwsza połowa w wykonaniu Pogoni wpisywała się w dotychczasową formę wyjazdową "Portowców". Goście jeden raz zagrozili bramce Kudli, gdy po strzale Kurzawy piłka odbiła się od Ulvestada i wylądowała na poprzeczce. GKS również postraszył strzałem z dystansu. Z próbą Kowalczyka poradził sobie Cojocaru. Gospodarze przeważali i objęli prowadzenie w 33. minucie. Zrel'ak zagrał do Kuuska, ten dośrodkował płasko w pole karne. Tam jak rasowy napastnik odnalazł się Jędrych i mocnym strzałem po ziemi trafił do siatki.

Młodzież miała uratować Pogoń

Trener Kolendowicz próbował coś zmieniać po przerwie. Już w 60. minucie boisko opuścił Kamil Grosicki. Wprowadzona młodzież (Paryzek, Korczakowski) nie zdołała zdobyć wyrównującej bramki. Ciągle przeważali gospodarze i stwarzali większe zagrożenie pod bramką Pogoni.

Trzy gole w sześć minut

To gospodarze byli bliżsi podwyższenia prowadzenia i dokonali tego w 90. minucie. Po przebitce w polu karnym piłka trafiła pod nogi Bergiera, który szybko zdecydował się na strzał i pokonał Cojocaru. Dopiero ten wynik obudził "Portowców" w Katowicach. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieścił Gorgoń. Pogoń marzyła jeszcze o wyrównaniu, ale naraziła się na kontrę. Bergier zagrał do Marca, ten z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce między nogami Cojocaru.

Katowiczanie wygrywają z Pogonią 3:1 i mają 12 punktów w tabeli, co pozwala im znacznie oddalić się od strefy spadkowej. Pogoń kontynuuje fatalną passę meczów na wyjazdach i zostaje z 16 punktami na koncie.