PKO BP Ekstraklasa: Efekt Podolskiego zadziałał, 3 punkty zostają w Zabrzu

Ekstraklasa

Efekt Podolskiego zadziałał na piłkarzy zabrzańskiego Górnika. “Trójkolorowi” w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy wygrali ze Stalą Mielec i odbili się od dna ligowej tabeli.

Zarówno Górnik Zabrze jak i Stal Mielec po 2 kolejkach nowego sezonu PKO BP są typowani jako faworyci do.. Spadku. “Trójkolorowi” z zerowym dorobkiem punktowym i “Biało-Niebiescy” z zaledwie jednym punkcikiem potrzebowali zwycięstwa ponieważ sytuacja z kolejki na kolejkę będzie coraz trudniejsza. Mimo wszystko to gospodarze byli typowani jako faworyt do zwycięstwa w tej potyczce, a to wszystko za sprawą Lukasa Podolskiego, który rozpoczął mecz od pierwszej minuty.

Górnik Zabrze od początku spotkania napierał na mielecką Stal, jednakże wrzutki czy strzały Nowaka okazywały się niecelne. Za groźne akcje “Górników” odgryzł się Maciej Jankowski. Piłkarz wykonał efektowną przewrotkę, jednakże piłka nieznacznie minęła bramkę Grzegorza Sandomierskiego. Pierwsza połowa spotkania bezapelacyjnie należała do podopiecznych Jana Urbana, jednakże brakowało przysłowiowej “kropki nad i”. Szczęścia z dystansu próbował między innymi młody Dziedzic, ale obrona gości za każdym razem znalazła sposób na to aby wybić futbolówkę.

Gospodarze nie poprzestali na ciągłych atakach i po wznowieniu meczu po przerwie. Jednym z najaktywniejszych graczy był bez wątpienia Lukas Podolski. Były mistrz świata jednak nie zdołał strzelić.. na pustą bramkę i nadal na tablicy widniał wynik 0:0. Zaledwie dwie minuty później i Jimenez nie był w stanie pokonać Michała Gliwy. Sztuka ta udała się dopiero w 75 minucie. Hiszpan przedarł się przebojem w pole karne przeciwników i przymierzył z ostrego kąta. 1:0 dla  “Trójkolorowych”! W doliczonym czasie gry Kubica wykorzystał dośrodkowanie Manneha i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Rezultat jednakże się nie zmienił, ponieważ młody Polak przy uderzeniu zagrał ręką. 3 punkty zostają w Zabrzu!

7 sierpnia 2021 roku, 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla (Zabrze)

Górnik Zabrze – Stal Mielec 1:0

Jimenez 75′

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok (Cholewiak 46′), Dziedzic (Kubica 46′), Manneh, Janża – Nowak (Krawczyk 82′), Podolski (Baidoo 86′) – Jimenez (Sobczyk 89′)

Stal Mielec: Gliwa – Flis, Czorbadżijski (Urbańczyk 62′), De Amo – Getinger, Tomasiewicz, Matras (Żyro 67′), Sitek (Wyjadłowski 68′) – Budziński, Mak (Klos 72′) – Jankowski (Kolev 68′)

Żółte kartki: Getinger 8′, Mak 40′, Gliwa 90+6′

Sędzia: Wojciech Myc

Frekwencja: 11875 kibiców