blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Demolka Cracovii nad Radomiakiem Radom, sześć goli Pasów w Krakowie

To był swoisty popis Cracovii z Radomiakiem Radom (6:0) przy Kałuży w 20. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Nic się nie układało piłkarzom Macieja Kędziorka, którzy przez praktycznie cały mecz grali w osłabieniu.

W Radomiu sprzedano Pedro Henrique do Chin za 800 tysięcy euro. To najlepszy strzelec zespołu i na pewno jego brak będzie odczuwalny. Wiele obiecuje się po 25-letnim Portugalczyku - Bruno Jordao, za którego Wolverhampton zapłaciło 9 milionów euro w 2019 roku (w sobotę jeszcze poza kadrą). Cracovię natomiast zasilili Patryk Sokołowski i Eneo Bitri. Jacek Zieliński w lutym nie będzie mógł skorzystać z Kamila Glika, który w trakcie przygotowań naderwał mięsień przywodziciela.

Już chwilę po pierwszym gwizdku, Leonardo Rocha dopuścił się ostrego ataku w nogi Patryka Sokołowskiego, a arbiter Karol Arys pokazał czerwoną kartkę Portugalczykowi. W 8. minucie potężnym uderzeniem popisał się Paweł Jaroszyński i tym samym Pasy fenomenalnie zareagowały na grę w przewadze. Gospodarze poszli za ciosem. W 18. minucie szybką akcję wykończył Fin Benjamin Kallman, zdobywając szóstego gola w sezonie. Krakowianie nie oszczędzili rywali przed przerwą i na 3:0 samobójczą bramkę zdobył Dawid Abramowicz, a piłka w kuriozalnych okolicznościach wpadła do siatki.

W 62. minucie Jaroszyński zacentrował do Makucha, a Mike Cestor wpadł z piłką do bramki. Dwie minuty później piątego gola dla Pasów strzelił Jani Atanasov i goście byli zdemolowani. W 85. minucie drugą czerwoną kartkę ujrzał Michał Kaput za nieprzepisowe zachowanie. Jednak ostatni akcent należał do Jaroszyńskiego, który skompletował dublet. Cracovia w następny weekend wybierze się do Zagłębia Lubin, zaś radomianie podejmą Pogoń Szczecin.

10.02.2024, 20. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 8 450

Cracovia - Radomiak Radom 5:0 (1:0)

Paweł Jaroszyński 8', 90+2', Benjamin Kallman 18', Dawid Abramowicz 32' (sam), Patryk Makuch 62', Jani Atanasov 65'

Cracovia: Madejski - Ghita (Bitri 46'), Hoskonen, Skovgaard - Kakabadze (Bochniak 70'), Sokołowski (Atanasov 64'), Knap (Oshima 64'), Jaroszyński - Rakoczy - Kallman (Bzdyl 85'), Makuch

Radomiak: Kobylak - Grzesik, Cichocki, Cestor (Vusković 66'), Abramowicz - Vagner (Okoniewski 46'), Luizao (Machado 66'), Donis (Kaput 66'), Wolski, Semedo (Leandro 81') - Rocha

Żółte kartki: Ghita, Skovgaard, Atanasov - Donis

Czerwona kartka: Leonardo Rocha 2', Michał Kaput 85'

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)