PKO BP Ekstraklasa: Co za gol Podolskiego! Górnik Zabrze deklasuje Pogoń Szczecin [WIDEO]

Pogoń Szczecin na własnym terenie przegrała z Górnikiem Zabrze aż 1:4. Na szczególną uwagę zasługuje bramka Lukasa Podolskiego. Niemiecki napastnik strzelił jedną z najładniejszych bramek w historii Ekstraklasy.

Strzelanie w tymże meczu rozpoczęło się już w 5′ minucie. Dani Pacheco zacentrował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Aleksander Paluszek. Młody Polak pokonał bramkarza “Portowców” strzałem głową. W 34′ minucie Grosicki podał do Zahovicia a ten próbował z ostrego kąta, lecz Daniel Bielica wyratował swoją ekipę. Nie udało mu się to w 42′ minucie gdy najpierw Kowalczyk z Grosickim na małej przestrzeni rozegrali piłkę. “Grosik” zagrał znowu do Zahovicia a ten tym razem się nie pomylił i wyrównał wynik spotkania.

Druga połowa to już dominacja Górnika Zabrze, który praktycznie nie dopuszczał Pogoni do piłki. W 53′ Pacheco zaliczył kolejną asystę gdy podałdo Okunukiego a Japończyk minął dwóch rywali, bramkarza i strzelił gola. Po zaledwie trzech minutach na listę strzelców wpisał się Szymon Włodarczyk, który wykorzystał podanie Podolskiego. Niemiecki mistrz świata błysnął… i to bardzo w 73′ minucie. Dostrzegł bowiem wysuniętego Klebaniuka i z odległości 50 metrów huknął na bramkę. Młody golkiper był bezradny. Tym samym Podolski wpisał się do historii Ekstraklasy już na zawsze, a bramka ta będzie zapewne w niejednej kompilacji “najładniejszych goli”.

05.11.2022r., 16. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Floriana Krygiera (Szczecin)

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:4

Zahović 42′ –Paluszek 5′, Okunuki 53′, Włodarczyk 56′, Podolski 73′

Pogoń Szczecin: Klebaniuk – Bartkowski, Kostas, Malec, Borges (70. Mata) – Dąbrowski (78. Drygas), Kurzawa (70. Wędrychowski), Kowalczyk (57. Biczachczjan), Kucharczyk (57. Silva) – Grosicki, Zahović.

Górnik Zabrze: Bielica – Szcześniak, Bergström, Paluszek (69. Vrhovec), Janża – Mvondo (80. Kamber), Pacheco, Wojtuszek, Okunuki (69. Olkowski) – Podolski (80. Maroša), Włodarczyk (64. Krawczyk).