PKO BP Ekstraklasa: Bez goli w Chorzowie, Warta Poznań nie oczarowała

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Widmo spadku zagląda w oczy Ruchowi Chorzów, który zremisował w sobotnim spotkaniu z Wartą Poznań (0:0). Rozczarowali poznaniacy, którzy ograli w zeszły weekend mistrzów Polski.

Przed tygodniem Niebiescy ulegli na własnym terenie z Legią Warszawa (0:1) i chcieli dziś się zrehabilitować. O wiele lepsze nastroje panują w obozie poznaniaków. Wygrali oni z Rakowem Częstochowa (2:1) i oddalili się od strefy spadkowej.

My już wcześniej oceniliśmy, że okres przygotowawczy został przepracowany bardzo dobrze i mecz z Rakowym w wielu momentach to pokazał. Pojedynek z Ruchem na pewno będzie innym spotkaniem, być może w niektórych fragmentach nawet trudniejszym – tłumaczył Arkadiusz Szczerbowski, asystent Dawida Szulczka.

Po analizie gry przeciwnika są już zauważalne zmiany w grze i widać tutaj rękę trenera Niedźwiedzia. Warto też wspomnieć, że do Ruchu doszli zimą bardzo wartościowi zawodnicy, tacy jak Dante Stipica, Patryk Stępiński czy Adam Vlkanova. To są gracze, którzy na pewno podnoszą jakość tej drużyny – dodał.

Pierwszą groźniejszą próbę na otwarcie wyniku miał Patryk Sikora, jednak piłka minęła nieznacznie słupek. Napędzenie chorzowianie nie ustępowali i w siódmej minucie Robert Dadok został zatrzymany przez Jędrzeja Grobelnego. W 35. minucie Czech Adam Vlkanova zagroził mocnym strzałem, ale znów na posterunku był golkiper gości. Warciarze zdecydowanie z lepszej strony weszli w drugą połowę i nie pozwalali na częste ataki Ruchu. W 72. minucie Grobelny popisał się ponownie fantastyczną paradą, kiedy Vlkanova szukał premierowego gola w naszej lidze. Z przebiegiem meczu, więcej było chaosu, który ostatecznie doprowadził do bezbramkowego remisu. Niebiescy za tydzień zmierzą się z Jagiellonią w Białymstoku, zaś ekipa Dawida Szulczka podejmie Radomiaka Radom, który został porozbijany przez Cracovię (6:0) oraz Pogoń Szczecin (4;0).