Pique: Nie ma problemów z VAR-em

FCBarcelona.com

Gerard Pique wyraził swoje poparcie dla stosowania technologii VAR i uważa, że ​​krytyka w Hiszpanii jest kwestią kulturową.

Na Półwyspie Iberyjskim trwa dyskusja nad VAR-em, który nie do końca jest doskonały. We wczorajszym spotkaniu Realu Madryt z Realem Sociedad należała się jedenastka dla gospodarzy, lecz sędzie nie skorzystał z pomocy technologii, by przyjrzeć się z bliska całej sytuacji.

– Mówiłem już kiedyś, że jesteśmy krajem, który uwielbia tworzyć kontrowersje, tam gdzie ich nie ma i czasami tworzymy je sami – powiedział wczoraj Gerard Pique.

– To prawdopodobnie kwestia kulturowa, ale istotną rolę pełni VAR w dzisiejszym futbolu, aby mógł pomagać arbitrom w dyskusyjnych sytuacjach – dodał Katalończyk.

31-letni defensor odniósł się również do przyszłości Ernesto Valverde, który nie jest pewny tego, czy pozostanie w FC Barcelonie. – Decyzja należy do niego i wszyscy będziemy musieli uszanować jego decyzję, ponieważ jest znakomitym szkoleniowcem i człowiekiem. Wykonuje świetną robotę, przyniósł spokój zespołowi i osiąga wyniki jakie oczekują od nas fani – zakończył Gerard Pique.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *