Piotr Zieliński otrzymał zielone światło do wznowienia treningów

Piotr Zieliński

sscnapoli.it


Piotr Zieliński po 20 dniach kwarantanny otrzymał zielone światło do wznowienia treningów z drużyną. Polak uzyskał negatywny wynik na obecność koronawirusa. Razem z Zielińskim zgodę na powrót otrzymał Eljif Elmas.

Piotr Zieliński już zdrowy

Perypetie pomocnika reprezentacji Polski z koronawirusem wszyscy doskonale znamy. Dzień przed ligowym meczem z Juventusem Turyn, Piotr Zieliński oraz Eljif Elmas otrzymali pozytywne wyniki bandań na obecność koronawirusa. Zamieszanie jakie powstało wokół tego  meczu, jeszcze długo może być omawiane. I to pomimo faktu przyznania walkowera na korzyść “Starej Damy” oraz odjęcia punktu w ligowej tabeli zespołowi z Naepolu.

Piotr Zieliński zakażony koronawirusem

Piotr Zieliński na izolacji przebywał ponad 20 dni. Opuścił on ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego kadra Jerzego Brzęczka wygrała z Finlandią oraz Bośnią i Hercegowiną. A w ważnym dla Zielińskiego meczu z reprezentacją Włoch, Polacy zremisowali 0-0. Jednak to co najgorsze dla zawodnika Napoli już za nim. Jak poinformował klub spod Wezuwiusza, zarówno reprezentant  Polski jak i Eljif Elmas mogą wrócić do treningów z drużyną:

“Eljif Elmas i Piotr Zieliński uzyskali negatywny wynik testu na obecność COVID-19, więc mogą być dostępni dla zespołu już w ten weekend. Para pomocników uzyskała pozytywny wynik w przeddzień odwołanej podróży do Turynu na mecz z Juventusem” – cytat z oficjalnego komunikatu SSC Napoli.

Zieliński przechodził chorobę bezobjawowo, jednak jak relacjonowała jego partnerka czuł się osłabiony i najprostsze czynności sprawiały jemu trudności. Przerwa jaką miał w treningach zawodnik SSC Napoli nie przeszkodziła selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi na wysłanie powołania na listopadowe zgrupowanie. Szkoleniowiec naszego narodowego zespołu z całą stanowczością przyznawał, że nie wyobraża sobie drużyny bez wychowanka Orła Ząbkowic Śląskich. Polacy w ostatniej w tym roku przerwie na mecze reprezentacji zmierzą się towarzysko z Ukrainą. A rywalizację w Lidze Narodów zakończą wyjazdowym meczem z Italią oraz starciem z Holandią, który zostanie rozegrany na stadionie Śląskim w Chorzowie. Drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w swojej grupie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.