Piotr Zieliński ocenił pracę Marciniaka po meczu

Piotr Zieliński

Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję w meczu Napoli – AC Milan. Piotr Zieliński w rozmowie z “Polsat Sport” odniósł się do niej: – Według mnie karny dla Milanu był ewidentny.

Dużo działo się we wczorajszym rewanżowym starciu Napoli – AC Milan w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy UEFA. Szymon Marciniak miał dużo pracy. W pierwszej odsłonie szkoleniowiec Spalletti dokonał dwóch zmian. W 34. minucie Lozano oraz Olivera zastąpili Politano i Ruiego. Polski arbiter ukarał zawodników obu drużyn łącznie czteroma żółtymi kartkami. Podyktował także dwa rzuty karne. Oba zostały niewykorzystane. W pierwszej połowie z jedenastego metra pomylił się Oliver Giroud, a w drugiej Khvicha Kvaratskhelia.

W 37. minucie spotkania miała miejsce kontrowersja z udziałem Marciniaka. Polak nie podyktował rzutu karnego za faul Rafaela Leao na Hirvingu Lozano. Jego decyzja została podtrzymana przez sędziów z wozu VAR. Przygoda Napoli z rozgrywkami Ligi Mistrzów zakończyła się na ćwierćfinale.

Piotr Zieliński ocenił decyzję Marciniaka w pomeczowym wywiadzie dla “Polsatu Sport”:

Nie musiał się tłumaczyć. Według mnie karny dla Milanu był ewidentny. Jest to sędzia na najwyższym poziomie. Wydaje mi się, że jest obecnie najlepszy na świecie i powinniśmy się cieszyć, że jest to nasz rodak – podsumował Zieliński.

Teraz włoski klub musi się skupić na rozgrywkach ligowych. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek. Napoli jest liderem tabeli Seria A i tytułu mistrza Włoch może być niemal pewny. Obecnie utrzymuje 14-punktową przewagę nad drugim Lazio. W niedzielę wraca do zmagań ligowych, w których zmierzy się w wyjazdowym starciu z Juventusem. Początek o godzinie 20:45.