Piotr Zieliński: Musimy utrzymać piłkę i zaproponować naszą grę

sscnapoli.it

Piotr Zieliński strzelił gola na Camp Nou z Barceloną (1:1) w 1/16 finału Ligi Europy. Polak został doceniony przez włoską prasę.

W 29. minucie reprezentant Polski wpadł w pole karny Dumy Katalonii i po dobitce wyprowadził neapolitańczyków na prowadzenie. – Wynik jest dobry. Drugą połowę trzeba było rozegrać lepiej. Za bardzo się cofnęliśmy i zaryzykowaliśmy przegraną. Ale koniec końców, remis jest dla nas korzystny. W Neapolu będzie moim zdaniem trochę inny mecz – stwierdził Zieliński w “Sky Sport”.

W “La Gazzetta dello Sport” najwyżej oceniono 27-latka (nota 7). – Przyjechała też moja rodzina, z ojcem i bratem. Mój brat jest wielkim fanem Barcelony, miło było dziś strzelić na tym stadionie – dodał.

Musimy utrzymać piłkę i zaproponować naszą grę, a kiedy biegamy, tracimy energię. Trudno jest stworzyć coś do przodu. Kilkakrotnie pokazaliśmy, że w Neapolu możemy świetnie grać ze wspaniałymi zespołami – ocenił.

Luciano Spalletti zmienił Zielińskiego w 80. minucie. – Był po prostu zmęczony – wytłumaczył zmianę. – Nie udało nam się skracać dystansu, byliśmy zbyt nisko. Kiedy grasz w ten sposób z Barceloną, robi się problem – podkreślił Włoch.