Piotr Tworek o straconych golach: Poświęcimy większą uwagę przy dośrodkowaniach

Piotr Tworek

Piotr Tworek, zdj. Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

– Za wcześnie na diagnozę odnośnie kontuzji Adama Zrelaka. Na pewno jest to mocne zbicie – przyznał Piotr Tworek po starciu z “Jagą”.

Warta Poznań zremisowała z Jagiellonią Białystok (1:1), a szkoleniowiec gospodarzy nie ukrywał zadowolenia ze zdobytego punktu. – Wiemy, ile nas kosztował wysiłku, szczególnie w drugiej połowie. Po tych dwóch szybkich bramkach gra przestała się układać i często się gubiliśmy. Był fragment, gdzie drugi gol dla Jagiellonii wisiał w powietrzu, ale nie popełniliśmy błędu, mimo, że ten jeden strzał z pola karnego przyspieszył nasze tętna. Mieliśmy też szansę na strzelenie zwycięskiego gola, ale niecelnie uderzył Mateusz Kuzimski – ocenił na pomeczowej konferencji (źr: wartapoznan.pl).

Szkoleniowiec zauważył pewną regularność przy straconych ostatnio golach. – Tracimy bramki po dośrodkowaniach, ale trzeba reagować, żeby skutecznie bronić w takich sytuacjach. Doskonale o tym wiemy i pracujemy, aby tego unikać. Na pewno najbliższe dwa tygodnie przerwy będą temu poświęcone. Przeanalizujemy straconą bramkę na spokojnie, ale myślę, że gdybyśmy przetrzymali ten moment, to gra wyglądałaby zupełnie inaczej – dodał.

“Warciarze” odnieśli do tej pory jedno zwycięstwo. Na początku sierpnia wysoko ograli Górnika Łęczna (4:0). Na domiar złego urazu jeszcze w pierwszej połowie doznał Adam Zrelak. – Na pewno jest to mocne zbicie, Adam utyka, ale przez te dwa tygodnie przerwy powinniśmy doprowadzić go do zdrowia. Z kolei Michała Jakóbowskiego czeka około miesiąca przerwy – ma naderwany mięsień dwugłowy – zakończył Tworek.

źródło: wartapoznan.pl /