Piotr Nowak pożegna się z posadą trenera Jagiellonii Białystok?!

Piotr Nowak

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)


Maciej Wąsowski z Weszlo.com twierdzi, że Piotr Nowak niebawem przestanie być trenerem Jagiellonii Białystok. Władze klubu mają innych kandydatów na obsadzenie tego stanowiska.

Pierwszy i jak się może okazać, także ostatni sezon Piotra Nowaka w Jagiellonii skończył się nieco rozczarowująco dla kibiców. Białostoczanie ligę zakończyli na odległej dwunastej lokacie i zgromadzili jedynie osiem punktów więcej, do Termaliki, która spadła z ligi. Już zimą słychać było, że włodarze klubu planują zmiany na stanowisku trenera, ale ostatecznie nie zdecydowano się na takie posunięcia.

Trzeba współczuć Piotrowi Nowakowi. Trener po przerwie wrócił do trenowania klubu, a już postawiono przed nim spore oczekiwania. Szkoleniowcowi nie pomagała również kadra zespołu, która nie była wystarczająca do gry o najwyższe cele. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że Jesus Imaz, który od listopada do maja pauzował z powodu kontuzji, strzelił najwięcej bramek spośród wszystkich piłkarzy “Jagi”.

Na liście kandydatów do zastąpienia Piotra Nowaka znajdują się trzej trenerzy. Pierwszym z nich jest Marcin Brosz, o którym raczej mówi się w kontekście objęcia sterów Śląska Wrocław. Innym szkoleniowcem, któremu zdecydowanie bliżej do objęcia Jagiellonii jest Ivan Đurđević. Serb wykonał świetne zadanie w barwach Chrobrego Głogów i przedwczoraj otarł się o awans do Ekstraklasy. 45-latek już w trakcie sezonu zapowiedział jednak swoje odejście z klubu.

Trzecim nazwiskiem jest Michal Gašparík. Słowak od stycznia 2021 roku jest trenerem Spartaka Trnava. Z tym klubem w minionym sezonie zdobył krajowy puchar i zajął trzecie miejsce w lidze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.