Piotr Malarczyk znowu w Koronie Kielce

sport.onet.pl

Piotr Malarczyk powrócił do Korony Kielce. Nowy kontrakt doświadczonego środkowego obrońcy ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

W kwietniu tego roku dyrektorem sportowym Korony Kielce został Paweł Golański. Byłemu reprezentantowi Polski udało się już ściągnąć do ekipy “Złocisto-krwistych” kilku doświadczonych zawodników. Tym razem na Suzuki Arenie pojawi się Piotr Malarczyk, czyli piłkarz już zaznajomiony z realiami klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Środkowy obrońca jest wychowankiem ekipy z Kielc. Swój ekstraklasowy debiut zaliczył w październiku 2009 roku. Od tamtego czasu przez prawie sześć lat był podstawowym elementem zespołu Korony. Jego umiejętności poskutkowały transferem na wyspy, do Ipswich Town. Na polskie boiska wrócił w sierpniu 2016 roku. Po rocznej przygodzie w Cracovii na nowo powrócił do drużyny “Złocisto-krwistych”. Ostatnie dwa sezony spędził w Piaście Gliwice, gdzie rozegrał w sumie 29 spotkań.

Jednak tym razem Malarczyk do Korony wraca chyba na dłużej. Podpisana przez niego umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Klub będzie miał również możliwość przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.