Pioli: Nie można wygrywać nie cierpiąc

Stefano Pioli

acmilan.com

AC Milan po dramatycznym meczu z portugalskim Rio Ave awansował do fazy grupowej Ligi Europy UEFA – Osiągnęliśmy pierwszy cel sezonu, a jak widać nie można wygrywać nie cierpiąc – stwierdził Stefano Pioli, szkoleniowiec mediolańskiego klubu.

AC Milan wyszedł na prowadzenie w 51. minucie za sprawą Alexisa Saekelemaekersa. Gospodarze czwartkowej potyczki wyrównali w 72. minucie, doprowadzając tym samym do dogrywki. Dodatkowe 30. minut lepiej rozpoczęli Portugalczycy, którzy kilkanaście sekund po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Gelson. Gdy, wydawało się, iż awans wywalczy Rio Ave, do gry wkroczył sędzia, który w 120. minucie podyktował rzut karny dla Milanu. Do piłki ustawionej na “11” metrze podszedł Turek Hakan Calhanoglu i pewnym strzałem pokonał Pawła Kieszka. Po kuriozalnej serii rzutów karnych awansował AC Milan, pokonując w nich swojego oponenta 9:8.

Emocji związanych z awansem, na pomeczowej konferencji prasowej, nie krył szkoleniowiec włoskiej drużyny, Stafano Pioli.

W takiej sytuacji trudno jest kontrolować emocje. W jednej chwili przechodziliśmy od możliwego zwycięstwa do możliwej porażki i na odwrót – mówił szkoleniowiec Milanu.

Konkurs rzutów karnych dostarczył nam ogromnych emocji i wielkiej radości z pokonania trudnego przeciwnika. Osiągnęliśmy pierwszy cel sezonu, a jak widać nie można wygrywać nie cierpiąc. Pokazaliśmy jednak mentalną siłą, mimo że mamy bardzo młody zespół. Dla niektórych zawodników to pierwsze doświadczenie w Europie i jestem bardzo zadowolony z końcowego wyniku – kontynuował Pioli.

Chłopcy wiedzą lepiej niż ja, że są sytuacje, w których trzeba być bardziej skutecznym. Odczuwamy zmęczenie, ale uzyskaliśmy świetny wynik, który pomoże nam szybciej sobie z nim poradzić. Najważniejszy był awans. Odzyskanie sił nie będzie problemem, ponieważ dobrze pracujemy i jesteśmy w dobrej formie – mówił trener Milanu.

Nabraliśmy pewności co do sposobu, w jaki gramy, jesteśmy zespołem i kontynuujemy pracę. Jesteśmy także świadomi, że za zwycięstwami stoją sytuacje, które wymagają poprawy i musimy dążyć do bycia konkurencyjnymi na najwyższym poziomie. Na pewno możemy grać lepiej niż w tym spotkaniu – dodał Pioli.

Szkocki Celtic Glasgow, czeska Slavia Praga i francuski Lille będą rywalami Milanu w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.