Piłkarze nie karani za ściąganie koszulki, a rosyjscy arbitrzy wycofani

Matty Cash

twitter.com/SkySportsNews


Jak wiemy wojna rosyjsko-ukraińska wpływa na cały nasz świat. Coraz więcej widzimy gestów wsparcia ze strony piłkarzy, a Rosjanie są wycofywani ze sportu.

Sankcje nie dotyczą jedynie piłkarzy, ale także sędziów. UEFA i FIFA poinformowały, iż rosyjscy sędziowie zostaną odsunięci od pełnienia swoich funkcji w meczach reprezentacyjnych oraz europejskich pucharach. Nie jest to nakładanie winy na sędziów za atak na Ukrainę, ale stanowcze pokazanie ludziom w Rosji, że na wojnie tracą głównie oni. Cała decyzja spodobała się wielu ludziom i akceptują ją. Rosyjskich sędziów którzy prowadzili spotkania w europejskich pucharach jest dziewięciu, niektórzy z nich stracili szansę na poprowadzenie meczów na swoim wymarzonym mundialu.

W Premier League dano nowe obostrzenia sędziom. Od teraz za zdejmowanie koszulki nie będzie dawanych żółtych kartek. Oczywiście jedynie w przypadku, gdy pod koszulką kryję się hasło związane ze wsparciem dla osób z Ukrainy. Inne hasła lub po prostu zdjęcie koszulki w formie celebracji wciąż wiąże się z karą. Miło widzieć obrazki takie jak wiadomość do rodziny Tomka Kędziory od Matty’iego Casha, czy wsparcie dla Oleksandra Zinchenki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.