Piłkarz Wisły Płock zagra w Pucharze Narodów Afryki
Trener Maciej Bartoszek w najbliższych tygodniach nie będzie mógł skorzystać z Jorginho. 26-latek został powołany do reprezentacji Gwinei Bissau na rozpoczynający się na początku stycznia w Kamerunie turniej o Puchar Narodów Afryki.
Puchar Narodów Afryki startuje 9 stycznia w Kamerunie. Finał imprezy zaplanowano na 6 lutego. Reprezentacja Gwinei Bissau nie jest stawiana w roli faworyta, więc 26-latek najprawdopodobniej wcześniej wróci do klubu i zdąży na start rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy.
Gwinea Bissau w grupie D zmierzy się z Sudanem (11 stycznia), Egiptem (15 stycznia) oraz Nigerią (19 stycznia). Z sześciu grup do 1/8 awansują po dwie najlepsze drużyny. Stawkę uzupełnią również cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.
Jorginho trafił do Wisły Płock na zasadzie rocznego wypożyczenia z bułgarskiego Ludogorets Razgrad. W małopolskim klubie rozegrał łącznie 11 meczów. Na boisku spędził 307. minut.
-

Ekstraklasa gdzie oglądaćGdzie oglądać Ekstraklasę za darmo w sezonie 2026/27? Darmowy dostęp do Canal+ na 90 dniWojciech Nowacki / 24 lipca 2026, 10:08
-

Polska PiłkaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań





Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Polska PiłkaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem





Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-

Polska PiłkaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok





Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-

Polska PiłkaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem





Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

Polska PiłkaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy





Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02









































