Piłka młodzieżowa: Wielki niedosyt po meczu z Węgrami

Marcin Dorna i jego podopieczni w niezłym meczu tylko zremisowali z reprezentacji Węgier (1:1). Zawody zostały rozegrane w ramach meczu towarzyskiego.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem ogromnej dominacji „Biało – Czerwonych”. Krzysztof Piątek już w 3.minucie spotkania był bliski dania swojej reprezentacji prowadzenia. Zawodnik Zagłębia Lubin w dogodnej sytuacji musiał uznać wyższość bramkarza Węgrów, Banaia. To, co nie udało się się w poprzedniej akcji, mogło się udać kilka chwil później, jednak znów napastnik Polski przegrał bitwę ze świetnie dysponowanym goalkeeperem. Banaia wykonał przepiękną robinsonadę po strzale głową forwarda lubinian. W 22.minucie zawodów, Mariusz Stępiński sprokurował żółtą kartkę dla rywala. Lenzser z ogromną zawziętością łapał wspomnianego za koszulkę. 300 sekund po tym wydarzeniu, gospodarze mogli się cieszyć z bramki, którą w wyśmienitym stylu zdobył Jarosław Jach. Piłkarz grający na co dzień w ekipie „Miedziowych”, fantastycznie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Futbolówka po jego zagraniu wylądowała w prawym oknie bramki. Tuż przed przerwą obejrzeliśmy kolejną kartkę dla zawodników z Węgier, a otrzymał ją konkretnie Tamas. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:0 dla polskiej młodzieżówki.

Po wznowieniu gry, obaj szkoleniowcy przeprowadzali równolegle korekty w swoich składach. Swoją szansę otrzymał m.in. Adam Buksa. Wynik 2:0 powinien być na tablicy, lecz w genialnych warunkach spudłował Formella. Niekryty pomocnik z paru metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ten sam zawodnik w 76. minucie, został wpisany do notesu arbitra głównego. W drugiej odsłonie na plac gry wszedł Bence Mervo, napastnik Śląska Wrocław. W doliczony czasie stała się rzecz, której byśmy się z przebiegu wydarzeń nie spodziewali, ponieważ Węgrzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Zwycięstwo naszej drużynie zabrał Prosser. Polska defensywa przyspała przy stałym fragmencie gry.

Polska (U-21) 1: 1 Węgry (U-21)

Żółte kartki: Formella (76′) – Lenzser (22′), Tamas (44′), Cseke (62′)

Skład gospodarzy: Wrąbel – Kędziora (C), Dawidowicz, Jach, Moneta – Formella (77. Frankowski), Lipski, Kubicki – Reca (66. Murawski) – Stępiński, Piątek (66. Buksa)

Skład gości: Banai – Szivacski, Szilvasi (C), Lenzser (65. Bobal), Tamas (57. Forgacs) – Cseke, Markvart, Prosser, Varga (57. Zsoter), Madarasz – Geresi (65. Mervo)