Ekstraklasa: Piłkarska karuzela dla Wisły Kraków!

Wisła Kraków w jakże zwariowanym spotkaniu 35.kolejki przed własną publicznością pokonała 1:0 Jagiellonię Białystok.

Początek meczu bardzo wyrównany w wykonaniu obu ekip. Na pierwszą okazję czekaliśmy do 14.minuty, kiedy to z dystansu próbował Krzysztof Mączyński, ale piłkę pewnie wyłapał Drągowski. W 24.minucie kibice na stadionie oraz w tv obejrzeli jedynego gola w tym starciu, a strzelił go Paweł Brożek, kończąc przepiękną centrę Patryka Małeckiego z lewego skrzydła boiska. Kilkanaście minut później doszło do pierwszej zmiany, bo kontuzji nabawił się… Jarosław Przybył. Urazowego arbitra zastąpił Tomasz Wajda, który pełni rolę sędziego technicznego. W pierwszej odsłonie do notesu za swoje niechlubne wyczyny: Burliga oraz Mackiewicz.

Po przerwie do żywszych ataków przystąpili podopieczni Michała Probierza. Sytuację na 1:1 miał Łukasz Burliga, lecz z paru metrów posłał futbolówkę na trybuny. W 65.minucie swoje olbrzymie umiejętności pokazał Drągowski, parując kąśliwe zagranie Brożka z powietrza. Do ostatniego gwizdka sędziego nic spektakularnego się nie wydarzyło.

„Biała Gwiazda” dziś zapewniła sobie byt w polskiej elicie. Z kolei Jagiellonia musi bacznie patrzeć na wyniki innych drużyn, które również występują w tabeli B.

Wisła Kraków 1:0 Jagiellonia Białystok