Pierwszy zimowy transfer Tottenhamu stał się faktem. Gedson Fernandes już w Londynie

fot. tottenhamhotspur.com

Tottenham Hotspur potwierdził pierwszy transfer zimowego okna transferowego. Do Londynu trafił 21-letni Portugalczyk – Gedson Fernandes.

Utalentowany środkowy pomocnik trafił do Tottenhamu na zasadzie 18-miesięcznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. “Koguty” po sezonie będą mogły wykupić go za 50 mln euro. Portugalczyk był łakomym kąskiem na rynku transferowym, a zainteresowanie nim przejawiały też takie kluby jak: Manchester United, West Ham czy Everton. Mimo wszystko zdecydował się na przejście do Tottenhamu. W kuluarach mówi się, że kluczową rolę w wyborze młodego pomocnika odegrała osoba Jose Mourinho. Wychowanek Benfiki bardzo cieszy się na współpracę z doświadczonym szkoleniowcem.

Bardzo się cieszę, że mogę tu być i spełniać swoje marzenia. Miałem jedno wielkie marzenie – aby przyjść do wielkiego klubu. Postaram się dać z siebie wszystko każdego dnia, na każdym treningu i w każdym meczu. Będę się starał pomóc zespołowi, jak tylko mogę, ciężko pracując każdego dnia na tę koszulkę – powiedział w wywiadzie dla mediów klubowych.

Gedson Fernandes w barwach Benfiki rozegrał  59 meczów i zaliczył trzy trafienia oraz siedem asyst. Niedawno zadebiutował też w reprezentacji Portugalii, dla której do tej pory zagrał w dwóch spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi