Pierwszy mecz Modera i Karbownika w Brighton

brightonandhovealbion.com

Jakub Moder oraz Michał Karbownik doczekali się swoich debiutów w barwach Brighton & Hove Albion. Na mecz pucharowy z Leicester obaj Polacy znaleźli się w wyjściowej jedenaste.

Reprezentanci Polski rozegrali swoje pierwsze pełne spotkanie w barwach nowego klubu – Brighton & Hove Albion. Zarówno Moder, jak i Karbownik dobrze prezentowali się na boisku. Obaj wywiązywali się z przydzielonych im zadań taktycznych, ale również próbowali konstruować kreatywne akcje w ofensywie. Były piłkarz Legii Warszawa był nawet bliski zaliczenia swojej pierwszej asysty na angielskich boiskach, jednak jego kolega z drużyny nie potrafił wykorzystać dogodnej okazji na strzelenie bramki. Mimo starań Polaków, ich zespół uległ Leicester, tracąc bramkę po strzale Ihenacho w ostatnich sekundach spotkania.

Moder piłkarzem Brighton na stałe został z końcem poprzedniego roku, natomiast Karbownik do ekipy “Mew” dołączył w połowie stycznia. Od tego czasu byłe gwiazdy Ekstraklasy pojawiały się w kadrach meczowych. Jednak jeszcze nigdy wcześniej żaden z nich nie wybiegł na angielskie boisko. Jeden występ to może być za mało, by przekonać do siebie Grahama Pottera, ale z pewnością angielski szkoleniowiec zauważył ambicję oraz umiejętności młodych reprezentantów Polski.

Następny mecz Brighton zaplanowany jest na trzynasty lutego. Ekipa z południa Anglii zmierzy się ze znajdującą się na dziewiątym miejscu w tabeli Premier League – Aston Villą.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *