Pierwsze zwycięstwo w sezonie Salernitany

wikipedia.org

Salernitana przystępowała do tego spotkania jako ten zespół, który po sześciu kolejkach miał zaledwie jeden punkt. Genoa miała natomiast pięć punktów i zajmowała 16.miejsce.  Zespół z Salerno potrzebował zwycięzca ponieważ ewentualna porażka równała się prawdopodobnym zwolnieniem trenera Fabrizio Castoriego.

Mecz w pierwszej połowie wyglądam jak starcie dwóch równorzędnych przeciwników. W 7.minucie Bani uderza z pola karnego, ale nie było to uderzenie celne.

Cztery minuty później mieliśmy pierwszy celny strzał w tym meczu w wykonaniu Stranberga.

W 18.minucie Nicolo Rovella uderza z daleka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

W 21.minucie Simy oddał strzał na bramkę Sirigu.

Dwie minuty później mieliśmy poważne zagrożenie bramki Beleca za sprawą Sabellego, jego strzału nie złapał bramkarz Salernitany, jednak przed ewentualną dobitką uratował go Gyomber.

Milan Badelj w 24.minucie uderza celnie na bramkę Beleca.

W 32.minucie oglądaliśmy sytuację rodem z beach soccera ponieważ Mamadou Coulibaly zagrywał przewrotką do Gagliolo, a ten uderzył nad poprzeczką z woleja, niestety niecelnie.

W 34.minucie z daleka uderzał Kastanos, ale świetnie obronił Salvatore Sirigu.

Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis.

W drugiej połowie dużo się zmieniło, częściej atakowali gospodarze z Salerno. W 48.minucie Di Tacchio uderzył niecelnie z daleka, a cztery minuty później celne uderzenie z daleka oddał Kastanos.

W 68.minucie Salernitana strzeliła pierwszego gola w meczu po dośrodkowaniu Kastanosa z rogu, głową nie do obrony uderzył Milan Durić. Salernitana prowadziła 1:0.

W 72.minucie Di Tacchio trafił w słupek bramki Sirigu.

W ostatnim kwadransie inicjatywę przejęła Genoa. Cambiasso w 80.minucie uderzył celnie na bramkę Beleca, ale Słoweniec świetnie obronił.

W 87.minucie Goran Pandev uderzył na bramkę Beleca, ale ten broni jego strzał.

Wynik nie uległ zmianie, a pierwsze zwycięstwo Salernitany w tym sezonie Serie A stało się faktem.