Pierwsze zimowe wzmocnienie Pogoni Szczecin

pogonszczecin.pl


Pogoń Szczecin dokonała pierwszego wzmocnienia tej zimy. 21-letni Santeri Hostikka związał się 3,5-letnią umową z “Dumą Pomorza”.

Fin dotychczas występował w Pallokerho Keski-Uusimaa oraz FC Lahti. W tym drugim wygasłą umowa i na zasadzie wolnego transferu wzmocnił drużynę prowadzoną przez Kostę Runjaicia.

Przyjechałem do Szczecina, by poznać Pogoń. Odbyłem kilka treningów. Spotkałem się z dobrym przyjęciem chłopaków. W szatni czułem dobrą atmosferę i dlatego zdecydowałem się podpisać kontrakt właśnie tutaj. Rozmawiałem już trenerami – powiedział Santeri Hostikka dla oficjalnego portalu Pogoni.

Santeri nie przyszedł do nas za darmo, ponieważ musimy wypłacić ekwiwalent za wyszkolenie, ale myślę, że to inwestycja i pieniądze się zwrócą. Wierzymy w tego chłopaka, trener ocenił go pozytywnie. Miał propozycję spoza Polski, ale wybrał Pogoń, bo wierzy, że może zrobić kolejny krok w swojej karierze. Trafić na stałe do reprezentacji. Życie na przykładach Hamalainena i Forsella pokazuje, że Finowie dobrze w Polsce się aklimatyzują. Trener też ma ciekawe doświadczenia z piłkarzami ze Skandynawii grającymi w Niemczech – mówi Dariusz Adamczuk.

Santeri Hostikka będzie występował w numer 16 na koszulce.

źródło: pogonszczecin.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.