Pierwsza porażka Legii. Górnik liderem!

Ruch Chorzów pokonał dziś przy Cichej mistrza Polski, Legię Warszawa 2:1. Dla gości była to pierwsza strata punktów w tym sezonie, natomiast dla “Niebieskich” premierowe zwycięstwo. Przed meczem, mało kto brałby taki wynik w ciemno. Legia która od początku sezonu strzeliła dwanaście bramek tracąc tylko jedną, była murowanym faworytem tego spotkania. Po raz kolejny przekonywujemy się jednak, że futbol jest nieprzewidywalny.

Ruch od początku spotkania grał ambitnie, nie był drużyna słabszą, a na dowód tego w 25. minucie bramkę na 1:0 zdobył Grzegorz Kuświk. Piłkarze z Chorzowa ruszyli za ciosem i zaledwie 4 minuty pózniej wynik podwyższył Łukasz Surma, który popisał się fantastycznym strzałem. Były piłkarz Legii nie dał szans na skuteczną interwencję Dusanowi Kuciakowi.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo szybko zdobytej bramki kontaktowej.  W 48. minucie gola strzelił Marek Saganowski, wykorzystując inteligentne zagranie Dominika Furmana.  Na więcej “Wojskowych” nie było już stać, bo ich ich rozpaczliwe ataki kończyły się niepowodzeniem. Kiedy stanęli przed wielką szansą na wyrównanie, na przeszkodzie stanął im słupek.

Legia Warszawa niespodziewanie straciła również pozycję lidera Ekstraklasy. W jej miejsce powędrował Górnik Zabrze, który rozgromił wczoraj Widzew 3:0.

RUCH – LEGIA 2:1 (2:0)