PKO Ekstraklasa: Piękny gol Sousy! Lech pokonuje Piasta (Wideo)

Afonso Sousa

Lech Poznań pokonał Piast Gliwice w niedzielnym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Afonso Sousa na początku spotkania.

Lech po słabym starcie sezonu mógł wreszcie lekko odetchnąć z ulgą. W czwartek wywalczył kwalifikację do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Teraz jednak musi skupić się na zdobywaniu punktów w lidze. Co prawda warto mieć na uwadze zaległe mecze, ale przed siódmą kolejką nadal byli w strefie spadkowej.

Stąd wygrana nad Piastem Gliwice dla “Kolejorza” w niedzielę to była konieczność. I widać było od początku, że Lech zamierza narzucić swoje warunki. Już w piątej minucie znakomicie w kierunku bramki przymierzył Afonso Sousa.

Wydawało się, że stracona bramka spowoduje agresywniejsze podejście Piasta. Ale przynajmniej do przerwy tak się nie stało, podopieczni Waldemara Fornalika oddali tylko dwa strzały, w tym zero celnych.

Gliwiczanie nie zdołali zbytnio zmienić swojej gry po przerwie. Gra z czasem bardziej się zaostrzyła, lecz nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe dla przyjezdnych. Mimo iż Fornalik próbował choć korektami personalnymi wpłynąć na grę zespołu. A Lechowi najwidoczniej ten wynik wyraźnie pasował, bo też nie szarżowali tempa i kontrolowali przebieg meczu. Mieli nawet okazję na podwyższenie rezultatu około 65. minuty. Podczas kapitalnej kontry z akcją wyszedł Giorgi Citaiszwili, był w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem. Ale zdecydował się odegrać do nadbiegającego Michała Skórasia. Zamiast samemu oddać strzał. Natomiast Polak w ostatniej chwili został powstrzymany przez Reinera!

Lech ostatecznie wygrał skromnie 1:0. Ale dla mentalności i sytuacji w tabeli “Kolejorza” to arcyważne trzy punkty.