Piekarski: Karbownik będzie najdroższym piłkarzem, który odejdzie z polskiej ligi

Michał Karbownik, Jarosław Niezgoda / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

Aleksandar Vuković za każdym razem powtarza, że widzi Michała Karbownika na lewej obronie, choć przez całą karierę juniorską występował jako pomocnik. – Przed Karbownikiem jest dużo pracy, żeby poprawić swą grę na lewej stronie defensywy – przyznaje Serb.

Fachowy portal “Transfermarkt.de” zaktualizował wyceny polskich piłkarzy, a najwyższym procentowym wzrostem może pochwalić się wspomniany Karbownik. Jeszcze kilka tygodni temu wyceniany był na 100 tysięcy euro, zaś obecna wartość 18-latka to 4 miliony euro. Rewelacyjny nastolatek bez żadnych kompleksów wszedł do drużyny “Wojskowych” i dzięki ofensywnemu zacięciu zanotował już pięć asyst.

Jego menedżer jest przekonany, że Michał Karbownik zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem z PKO Ekstraklasy. – Wszyscy są świadomi jego ogromnego potencjału. Dziś nie jest już anonimowym piłkarzem w Europie. Dyrektorzy dużych klubów znają jego nazwisko. Jestem przekonany, że Michał będzie najdroższym piłkarzem, który odejdzie z polskiej ligi. Ma niesamowite możliwości – Mariusz Piekarski w “Przeglądzie Sportowym”. Przypomnijmy, iż rekordową kwotę zapłaciło Southampton za Jana Bednarka z Lecha Poznań – 6 mln euro.

źródło: przegladsportowy.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi