Pięciu juniorów wyleci z Lechem Poznań do Turcji

Alan Czerwiński

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Do Turcji z Lechem Poznań wylecą – Krystian Palacz, Igor Ławrynowicz, Patryk Waliś, Antoni Kozubal oraz Norbert Pacławski. Pełną kadrę poznamy w sobotę.

Od czwartku lechici trenują na własnych obiektach, zaś w niedzielę udadzą się na zgrupowanie do tureckiego Belek. Miejsce w samolocie znalazła najzdolniejsza młodzież wicemistrzów Polski – Krystian Palacz, Igor Ławrynowicz, Patryk Waliś, Antoni Kozubal oraz Norbert Pacławski.

– Wszyscy wymienieni mają już za sobą premierowe występy w drugiej drużynie Kolejorza, a debiuty w niej zanotowali w ubiegłych miesiącach. Jako pierwszy uczynił to rozgrywający Ławrynowicz, który jeszcze zdążył przyczynić się w minionym sezonie do utrzymania na szczeblu centralnym. W tej kampanii z kolei najwięcej, bo blisko 500, minut na drugoligowych boiskach spędził lewy obrońca, Krystian Palacz, a za jego plecami plasują się jego wyżej wspomniany rówieśnik (473), Pacławski (243), Kozubal (97) oraz Waliś, który pojawił się na murawie w końcówce wyjazdowego starcia z Garbarnią w Krakowie – czytamy na stronie klubowej “lechpoznan.pl”.

W styczniu odbędą się cztery mecze sparingowe, a pierwszy rywal nie został wciąż potwierdzony. W kolejnych tygodniach zagrają z Dynamem Moskwa (17 stycznia), Szachtarem Donieck i serbskim FK Rad (oba sparingi 21 stycznia).

źródło: lechpoznan.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *