Piątek wśród siedmiu zawodników, którzy tego lata mogą odejść z Herthy Berlin

Krzysztof Piatek

herthabsc.de

Jak informuje Sport Bild, z Herthy Berlin tego lata może odejść aż siedmiu piłkarzy, aby zredukować skład, oraz zarobić pieniądze do pozyskania nowych zawodników. Na tej liście jest napastnik reprezentacji Polski – Krzysztof Piątek.

Pozostali piłkarze, którzy mają opuścić Berlin to:  Omar Alderete (25), Dodi Lukebakio (24), Deyovaisio Zeefuik (24), Javairo Dilrosun (24), Santiago Ascacibar (25) i Jordan Torunarigha (24).

27-letni Piątek w minionym sezonie był wypożyczony do drużyny Fiorentiny, gdzie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 19 spotkaniach, strzelając 6 bramek. Jednak nie zaimponował włodarzom klubu na tyle, by wprowadzić klauzulę wykupu  w wysokości 15 milionów euro. W Berlinie jednak polski napastnik nie jest zbytnio widzialny z powodów sportowych oraz finansowych. Piątek w Berlinie zarabia około 4,5 mln euro rocznie, co dla budżetu ekipy jest dużym obciążeniem. Według medialnych informacji Piątek jest gotowy na przeprowadzkę do Włoch.

Natomiast  Alderete, Lukebakio i Torunarigha, prawdopodobnie odejdą w najbliższych tygodniach. Alderete ma kilka ofert z klubów La Liga np. z Sevilla Atletico Madryt i Villareal. Lukebakio zainteresowane są  belgijskie drużyny – Royal Antwerpia i Club Brugge. A Torunarigha znalazł się na celowniku West Ham United.

Źródło: getfootballnewsgermany.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.