Piątek! Piątek! Piątek!

Krzysztof Piątek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

AC Milan pokonał Cagliari 3:0 w 23. kolejce Serie A. Jednym z głównych bohaterów spotkania… ponownie był Krzysztof Piątek.

W wyjściowym składzie Milan pojawił się Krzysztof Piątek. Gennaro Gattuso przed meczem zapowiadał iż chce, by jego zespół nie pozwolił na zbyt wiele rywalom.  I tak też się działo od początku spotkania. Już w 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Suso uderzył z narożnika pola karnego, ale obronił Alessio Cragno. Wypiąstkował piłkę na tyle nieudolnie, a piłkę przypadkowo Luca Ceppitelli umieścił w własnej bramce. Prawie dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem golkipera Cagliari pokonał Lucas Paqueta z najbliższej odległości.

Milan po przerwie tworzył sobie kolejne okazje, co udokumentował w 62. minucie. Krzysztof Piątek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i zdobył kolejną bramkę.

AC Milan – Cagliari 3:0

13. Ceppitelli (sam.), 22. Paquetá, 62. K. Piątek

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Ceppitelli (C), Pisacane, Luca Pellegrini – Faragò, Padoin (68. Deiola), Barella – Ionita (76. Despodov) – Pavoletti, Pedro (80. Bradarić).

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria (66. Conti), Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Paquetá – Suso, K. Piątek (65. Cutrone), Çalhanoğlu (77. Borini).