Legia Warszawa w 4 rundzie play – off Ligi Europy UEFA wygrała przed własną publicznością 3:2 z Zorią Ługańsk. Dzięki wygranej w dwumeczu (4:2) podopieczni Henninga Berga awansowali do fazy grupowej wyżej wymienionych rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęli lepiej goście, którzy już od pierwszego gwizdka wzięli się do pracy, czego efektem była żółta kartka dla Michała Pazdana z pierwszej minuty. Kwadrans później rzut wolny wykonywała Legia Warszawa, który przyniósł jej prowadzenie. Tomasz Brzyski w inteligentny sposób wgrał futbolówkę w pole karne, jego zagranie minęło wszystkich graczy w 16-ce ukraińskiej ekipy i w sposób zaskakujący trafiło do bramki strzeżonej przez Shevchenkę. Kilkanaście minut po tym wydarzeniu oglądaliśmy drugiego gola, którego autorem został Khomchenovskiy. Mierzony strzał pomocnika gości z rzutu wolnego w lewy róg zaskoczył bezradnego Dusana Kuciaka. W ostatnich fragmentach pierwszej odsłony do notesu sędziego trafili dwaj zawodnicy: Kamenyuka oraz Sivakov.

W drugiej połowie agresywniej wystartowali piłkarze stołecznej ekipy, ale groźne uderzenie Guilherme zza pola karnego poleciało minimalnie obok celu. W 62.minucie wcześniej wspomniany gracz kapitalnie przejął piłkę na trzydziestym metrze, a następnie dograł na lewe skrzydło do Prijovicia, który sprytnie dograł do Kucharczyka, skrzydłowy huknął na bramkę z dystansu, jednak na nieszczęście gości lot piłki w ostatniej chwili zmienił Guilherme i po raz kolejny Legia wyszła na prowadzenie. Następnym ważnym do odnotowania faktem w tym spotkaniu był bardzo niebezpieczny wślizg Jakuba Rzeźniczaka, za który obrońca otrzymał żółty kartonik. Tylko sześć minut cieszyli się zawodnicy Berga z prowadzenia, bo Dusan Kuciak po raz drugi został pokonany z rzutu wolnego. Ljubenović kąśliwym kopnięciem ze stałego fragmentu gry dał wymarzony remis, który pozwalał myśleć jeszcze o ewentualnym awansie. Końcówka spotkania obfitowała w liczne przebitki, czego efektem była złość kibiców z Ukrainy. Arbiter meczu doliczył do regulaminowego czasu 4 minuty. W trzeciej Opanasenko wykazał się ogromną nieroztropnością, bo obrońca Zorii z pełną premedytacją podciął we własnym polu karnym Dudę. Sprawiedliwość postanowił wymierzyć poszkodowany i pewnym strzałem nie dał szans goalkeeperowi gości.

Po rzucie karnym Tobias Welz zakończył dzisiejsze zawody.

Legia Warszawa 3:2 Zoria Ługańsk

Pepsi Arena, Warszawa, 27.08.2015, 21:00