theguardian.com

W meczu kończącym pierwszą kolejkę angielskiej Premier League nie było niespodzianki. West Bromwich Albion uległo na własnym stadionie Manchesterowi City 0:3.

Wicemistrzowie Anglii od początku meczu byli stroną przeważającą. Już w 9. minucie udało im się objąć prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Yaya Toure. Kwadrans później reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej po raz drugi pokonał Boaza Myhilla. Gospodarze byli bezradni, natomiast podopieczni Manuela Pellegriniego kontrolowali przebieg gry i utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy.
W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie jak w pierwszych 45 minutach. Przyjezdni mieli wyraźną przewagę, którą udokumentowali w 59. minucie. Gola na 3:0 po dośrodkowaniu Davida Silvy strzelił Vincent Kompany. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Manchester City został pierwszym liderem Premier League w sezonie 2015/16. Już w następnej kolejce dojdzie do szlagierowego starcia. The Citizens na własnym stadionie podejmą broniącą tytułu Chelsea.

10 sierpnia 2015, godz. 21:00, West Bromwich
West Bromwich Albion – Manchester City 0:3 (0:2)
0:1 – Yaya Toure 9′
0:2 – Yaya Toure 24′
0:3 – Vincent Kompany 59′