Pewne zwycięstwo Romy! Rzymianie nie dali szans CSKA

AS Roma / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W trzeciej kolejce grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów AS Roma pewnie pokonuje przed własną publicznością CSKA Moskwa. To druga wygrała piłkarzy Eusebio di Francesco w bieżących rozgrywkach. Rzymianie trzy razy znaleźli drogę do bramki rywali w której stanął dziś absolutny debiutant Ilya Pomazun zastępujący kapitana gości Igora Akinfiejewa.

Piłkarze wicemistrza Rosji przyjechali do Rzymu mocno osłabieni. W meczowej jednostce zabrakło min. doświadczonego Igora Akinfiejewa kapitana gości. Bramkarz reprezentacji Rosji nie zagrał nie zagrał w tym spotkaniu przed czerwoną kartkę obejrzaną w poprzednim spotkaniu z Realem Madryt.

Wbrew oczekiwaniom to Rosjanie lepiej zaczęli to spotkanie. Już w pierwszych minutach groźnie dośrodkowywał Fiodor Chalow. Piłkarze CSKA próbowali znaleźć drogę do bramki gospodarzy przez strzały z dystansu. Najbardziej aktywny w tym elemencie był Nikola Vlasić. Nie byli jednak w stanie pokonać tego wieczoru dobrze dysponowanego Olsena.

Pierwsze zagrożenie ze strony gospodarzy nastąpiło w 30 minucie. Trzy świetne podania na jeden kontakt rozmontowały defensywę gości i z bliska do bramki trafił Edin Dzeko. Bośniacki piłkarz Romy podwyższył wynik spotkania w 43 minucie mierzonym strzałem zza pola karnego pokonując bramkarza rywali. Do przerwy Rzymianie  prowadzili 2:0.

Po zmianie stron pewni swego w tym spotkaniu gospodarze podwyższyli wynik strzelając kolejną bramkę. W 50 minucie najlepszy na boisku Dzeko zgrał piłkę głową do Cengiza Ündera a ten strzałem pod podrzeczkę ustalił wynik spotkania.

Po trzech kolejkach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów piłkarze AS Romy są na drugim miejscu w grupie H. Natomiast goście z Moskwy zajmują trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów.

AS Roma – CSKA Moskwa 3:0 (2:0)
1:0 – Edin Dzeko 30′
2:0 – Edin Dzeko 43′
3:0 – Cengiz Under 50′

AS Roma: Robin Olsen – Alessandro Florenzi, Konstantinos Manolas, Federico Fazio, Davide Santon, Daniele De Rossi (81′ Patrik Schick), Steven N’Zonzi, Cengiz Under (73′ Aleksandar Kolarov), Lorenzo Pellegrini (68′ Bryan Cristante), Stephan El Shaarawy, Edin Dzeko.

CSKA Moskwa: Ilja Pomazun – Mario Fernandes, Hordur Bjorvin Magnusson, Rodrigo Becao, Nikita Chernow (57′ Khetag Khosonow), Kirill Nababkin, Ivan Obljakow (57′ Ałan Dzagojew), Arnor Sigurdsson, Ilzat Achmetow, Nikola Vlasić, Fiedor Chalow (90′ Takuma Nishimura)