Pewne zwycięstwo Juventusu

Podopieczni Massimiliano Allegriego nie mieli problemu z uporaniem się z zespołem Bolognii i pewnie pokonali ich 3-0. Tym samym umocnili się na fotelu lidera Serie A. Dwa trafienia zanotował Gonzalo Higuain.

Piłkarze ,,Starej Damy” od samego początku ruszyli na swoich przeciwników. Szybko zdobyty gol przez Higuaina dał duży komfort psychiczny na resztę spotkania. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Paulo Dybala. Argentyńczyk z zimną krwią wykorzystał rzut karny w 41. minucie meczu. Po przerwie wynik spotkania ustalił Gonzalo Higuain, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Stephana Lichsteinera.

Juventus po 19. kolejce Serie A ma na koncie 45 punktów. Dzięki temu ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Romą. Warto podkreślić, iż ,,Stara Dama” ma rozegrany jeden mecz mniej od ,,Giallorossich”.  Bologna zaś pozostała na 15. miejscu w tabeli.

Juventus Turyn – Bologna 3:0 (2:0)

1:0 Higuain 7′

2:0 Dybala 41′-k.

3:0 Higuain 55′