Pewna wygrana Espanyolu z Realem Valladolid

managingmadrid.com

W sobotnie popołudnie na RCDE Stadium rozegrano mecz, w którym Papużki podejmowały przybyszy z Valladolid. Zespół trenera Rubiego wygrał 3:1 i coraz bardziej pnie się w górę tabeli.

Emocje rozpoczęły się już w 18. sekundzie meczu. To wtedy do siatki po raz pierwszy trafił nie kto inny jak Borja Iglesias. Wykorzystał on zagranie od Oskara Melendo i z łatwością przelobował Jordiego Masipa. W 17. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Strzałem zza 16. metra popisał się Ruben Alcaraz. Diego Lopez nie miał szans na dobrą interwencję. W doliczonym czasie gry Valladolid mógł objąć prowadzenie, ale presji dotyczącej z wykorzystaniem rzutu karnego nie wykorzystał Sergio Guardiola.

Po zmianie stron istniał już tylko Espanyol. W 55. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Mario Hermoso, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i bez większych problemów pokonał Masipa. Dziesięć minut później na tablicy widniał wynik 3:1! Tym razem na listę strzelców wpisał się nowy nabytek klubu – Wu Lei. Napastnik podanie od Sergiego Dardera zamienił na bramkę. Goście przez całą drugą połowę nie oddali ani jednego celnego strzału, Diego Lopez nie miał więc dużo pracy.

Espanyol – Real Valladolid 3:1