Petr Čech ponownie w Chelsea
Petr Čech wraca do Chelsea. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, były bramkarz obejmie w klubie ze Stamford Bridge funkcję dyrektora technicznego.
O powrocie Čecha, który wraz z końcem ubiegłego sezonu zakończył swoją piłkarską karierę, do Chelsea spekulowano od pewnego czasu. W piątkowe przedpołudnie klub ze Stamford Bridge potwierdził zawarcie umowy z Czechem. Były golkiper obejmie stanowisko dyrektora technicznego. Jak poinformowała Chelsea, do głównych zadań Čecha należeć będzie doradztwo w sprawach sportowych i pozasportowych oraz zacieśnianie więzi między pierwszą drużyną a klubową akademią.
Jestem bardzo zaszczycony możliwością ponownego dołączenia do Chelsea. Cieszę się, że będę mógł współtworzyć jak najlepsze warunki do utrzymania klubu na tak wysokim poziomie, na jakim znajduje się od piętnastu lat. Nie mogę się doczekać nowego wyzwania i mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie pomogą zespołowi osiągać jeszcze więcej sukcesów w przyszłości. - stwierdził Čech.
37-letni Petr Čech był piłkarzem Chelsea w latach 2004-2015. Dla The Blues rozegrał łącznie 494 meczów. Czterokrotnie (2005, 2006, 2010, 2015) sięgał po mistrzostwo Anglii, a w 2012 roku triumfował w Lidze Mistrzów.
.@PetrCech is our new Technical and Performance Advisor!
Welcome back, Big Pete! 🙌
— Chelsea FC (@ChelseaFC) June 21, 2019
Źródło: chelseafc.com
-

AktualnościSven Botman przedłużył kontrakt z Newcastle United do lata 2030Damian Nowacki / 13 stycznia 2026, 11:28
-


AktualnościArne Slot: "Lekko rozczarowany" remisem 0:0 z Arsenalem po dominacji Liverpoolu w drugiej połowieDamian Nowacki / 9 stycznia 2026, 13:19
-


AktualnościNapoli zainteresowane Raheemem Sterlingiem — Conte szuka wzmocnień atakuDamian Nowacki / 9 stycznia 2026, 12:28
-


AktualnościManchester City podpisuje kontrakt z młodym talentem Sverre NypanemDamian Nowacki / 18 lipca 2025, 7:59
-

PolecaneOficjalnie: Frank w Tottenhamie Hotspur

Kamil Gieroba / 13 czerwca 2025, 16:34
-

News dniaTijjani Reijnders dołącza do Manchesteru City!Wiktor Palmowski / 11 czerwca 2025, 18:39




































