Peter Hyballa pochwalił młodzież: Imponują mi i napawają optymizmem

Peter Hyballa

wisla.krakow.pl / fot. Bartek Ziolkowski

Piłkarze “Białej Gwiazdy” odnieśli zdecydowane zwycięstwo z Podhalem Nowy Targ (5:0). Śnieżna aura w Myślenicach utrudniała dynamikę spotkania.

Peter Hyballa w środowej potyczce z trzecioligowcem nie skorzystał między innymi z – Jakuba Błaszczykowskiego Mateusza Lisa, Gieorgija Żukowa czy też Vullneta Bashy. – Kilku zawodników nie znalazło się w kadrze meczowej, ale odbyli normalne zajęcia i szykujemy ich na sparing z MSK Żiliną. Trzej kolejni zawodnicy pozostają w indywidualnym procesie treningowym – przyznał Niemiec. Starcie ze Słowakami zaplanowano na sobotę.

Szkoleniowiec był zadowolony z meczu, a graczom pozwolił na pozostanie w procesie treningowym. – Realizowali założenia, dobrze pressując rywala. W pierwszej połowie mogliśmy wykorzystać więcej okazji strzeleckich, w których powinniśmy zachować się lepiej, ale będziemy nad tym pracować – dodał. Hyballa pochwalił rywali uznając ich za wartościowym sparingpartnerem. – Co prawda warunki nie były łatwe ze względu na mocno padający śnieg, ale musimy być gotowi na pracę także podczas takiej pogody, więc nie ma co narzekać – podkreślił.

Jednego z goli strzelił 18-letni Wiktor Szywacz, a oprócz niego na boisku zaprezentowało się sześciu juniorów. – Postawa – zwłaszcza trzech młodych zawodników – Piotrka Starzyńskiego, Kacpra Chełmeckiego i Wiktora Szywacza, którzy trenują z nami od pewnego czasu – imponuje mi i napawa optymizmem. Czterech kolejnych graczy z CLJ U-18 również miało okazję pokazać się na boisku na szczeblu seniorskim i z nich również jestem zadowolony. Myślę, że treningi pod naszym okiem pozwolą im jeszcze bardziej się rozwijać i podnosić umiejętności – zaznaczył opiekun 13-krotnych mistrzów Polski.

źródło: wisla.krakow.pl / 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *