Peter Crouch: Gareth Southgate nie może pominąć Trenta Alexandera-Arnolda

liverpoolfc.com

Były piłkarz Liverpoolu i reprezentant Anglii, Peter Crouch namawia Garetha Southgate’a do powołania Trenta Alexandera-Arnolda.

Były napastnik porównał nieobecność 22-letniego obrońcy do decyzji podjętej przez Svena Gorana Erikssona, który w 2006 roku nie powołał Jermaina Defoe.

Peter Crouch uważa, że wielkim błędem ze strony Garetha Southgate’a byłoby pominięcie Trenta jeżeli chodzi o powołania do reprezentacji Anglii, w której występuje od dłuższego czasu.

Prawy obrońca występujący w drużynie Liverpoolu nie znalazł się w 26-osobowej kadrze na nadchodzące spotkania w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Przeciwnikami Anglików będą: San Marino, Albania oraz Polska. W jednym z wywiadów szkoleniowiec Anglików wyjawił, że jego decyzja była spowodowana obecną formą 22-latka.

– Selekcja, czy raczej brak selekcji, która mnie zaskoczyła związana jest z Trentem. Lubię Jamesa, ma za sobą bardzo dobry sezon. Jeśli Trent nie pojedzie na Mistrzostwa to przypomni się sytuacja z 2006 roku. Wówczas Sven Goran Eriksson powołał Theo Walcotta w miejsce Jermaina Defoe. Trent jest topowym zawodnikiem, więc powinno znaleźć się dla niego miejsce w drużynie – Powiedział Crouch.

W 2018 roku Trent Alexander-Arnold debiutował w seniorskiej reprezentacji Anglii. Od tego momentu stał się kluczową postacią. Zarówno w reprezentacji, jak i Liverpoolu, gdzie pod okiem Jurgena Kloppa zdobył mistrzostwo Premier League oraz Champions League. Na przełomie 2020/2021 forma ekipy The Reds znacząco się pogorszyła, co wpłynęło na słabą dyspozycję 22-latka.

– Wyzwaniem dla Trenta jest powrót do dyspozycji, co wpłynie na lepszą grę Liverpoolu – powiedział Southgate podczas ogłoszenia 26-osobowej kadry.

– Nie zamykamy przed nim drzwi. Nie sądziłem, że będę siedział tutaj wybierając Johna Stone’a i Jessego Lingarda. Trent jest bliżej kadry niż cztery miesiące temu – zakończył trener Anglii.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *