Peszko i Wojtkowiak na dłużej w Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk

Sławomir Peszko i Grzegorz Wojtkowiak stanowią ważny człon w drużynie Lechii Gdańsk. Oboje zadecydowali dziś o swojej przyszłości i będą reprezentowali “Biało-Zielonych” dłużej.

Około godziny 14 w czwartek 17 listopada Peszko i Wojtkowiak przedłużyli swoje kontrakty. Popularny “Peszkin” będzie występował w Lechii do czerwca 2020 roku, zaś Wojtkowiak do czerwca 2019 roku.

Będziemy walczyć, żeby Lechia stawała się coraz lepszym klubem – powiedział Wojtkowiak.

Sławomir Peszko dołączył do gdańskiej drużyny przed sezonem 15/16, ale dobrą formę zaczął łapać dopiero pod koniec rozgrywek. W tej odsłonie Ekstraklasy stanowi motor napędowy w ataku i jest jego najważniejszym członem. W 11 spotkaniach zdobył 2 bramki i zanotował 6 asyst, a jego dyspozycja wciąż rośnie.

Grzegorz Wojtkowiak zasilił “Biało-Zielonych” pół roku przed przybyciem “Peszkina”. W tym sezonie wystąpił 9 razy i niemalże w każdym występie prezentował solidność w obronie.

Przedłużamy kontrakty z zawodnikami, których Trener Nowak widzi w swoim zespole. W styczniu wzmocnimy zespół – powiedział prezes klubu, Adam Mandziara.

Dobrze czuję się w Lechii. Chcę żeby Lechia przez kolejnych kilkanaście lat znajdywała się w czołówce tabeli. Bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku – skomentował Peszko.

Ponadto kontrakt do 2018 roku przedłużono z Maciejem Kalkowskim, drugim trenerem gdańszczan. Piotr Nowak podziękował mu za wspaniałą współpracę i zaznaczył, jak bardzo ważna jest stabilizacja w sztabie szkoleniowym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *