Perez: Marcelo, wszyscy są dzisiaj dumni z tego, co reprezentujesz

Marcelo

źródło: twitter.com/RealMadridEN


W poniedziałek Florentino Perez oficjalnie pożegnał Marcelo. Brazylijczyk nie będzie już piłkarzem Realu Madryt.

34-latek kończy przygodę z Realem po piętnastu latach pobytu w tym klubie. Był związany z “Królewskimi” niemal przez całą karierę, jako nastolatek w 2007 roku został zakupiony z Fluminense z łatką dużego talentu. I rzeczywiście – zapisał się na kartach historii Realu jako jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy. Nic dziwnego, że Perez urządził mu uroczyste pożegnanie z klubem.

– Jesteś bez wątpienia jednym z największych bocznych obrońców w historii naszego klubu i oczywiście w historii światowego futbolu. Poza tymi nadzwyczajnymi liczbami i osiągnięciami, my jako madridistas dziękujemy ci za oddawanie duszy w każdym meczu, za ten talent i za brazylijską jakość, dzięki czemu zostałeś niepowtarzalnym zawodnikiem. Niepowtarzalnym także z powodu swojego sposobu bycia i swojego zachowania na boiskach oraz w życiu. Twoje fantazja i radość zawsze były podstawą w osiąganiu przez drużynę jej wielkich sukcesów – mówił Perez podczas konferencji prasowej w poniedziałek.

Wiesz, że Real Madryt jest i zawsze będzie twoim domem. Miejscem, w którym przeżyłeś magiczne i niezapomniane chwile. Miejscem, w którym dorosłeś jako piłkarz i człowiek. W którym zrealizowałeś swoje wielkie marzenia na czele z podniesieniem kilka dni temu w Paryżu jako kapitan zespołu naszego 14. Pucharu Europy. Bardzo dziękuję za wszystko, co nam dałeś i za to, jak radowałeś nas z piłką – zaznaczył także.

Źródło: Real Madryt.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.