Pep Guardiola zwolennikiem redukcji liczby zespołów w Premier League

Guardiola

Mundo Deportivo

Pep Guardiola wzywa zmniejszenia liczby klubów w Premier League, by jakość rywalizacji.

Od wielu miesięcy trwa dyskusja nad koncepcją Europejskiej Super Ligi, jako alternatywy dla Ligi Mistrzów. Gazeta “The Times” podała, że ​​widziała propozycję Super Ligi, w której nakreślono plany rozgrywek z 15 członkami założycielskimi i pięcioma innymi klubami kwalifikującymi się co roku. Plan przewiduje, że 20 klubów zostanie podzielonych na dwie grupy po 10.

Guardiola nie dał się wciągnąć w dyskusję na ten temat i powiedział, że ważne jest, aby wzmocnić krajowe ligi. – Mam wrażenie, że nie możemy stracić znaczenia lokalnych rozgrywek – powiedział Hiszpan przed sobotnim starciem w Pucharze Anglii z Cheltenham Town (godz. 18:30). 

– To, co powinniśmy zrobić, to uczynić każdą ligę w Europie silniejszą, niż jest w rzeczywistości. Moim zdaniem należy zredukować liczbę drużyn w ligach. Jakość jest najważniejsza – podkreślił.

– Chodzi o to, jak ważne jest sentymentalne posiadanie własnej ligi dla każdego kraju – oznajmił. Światowa organizacja piłkarska (FIFA) stwierdziła, że ​​piłkarze występujący w jakiejkolwiek organizacjami poza ich egidą będą wykluczeni i nie będą brać udziału w mistrzostwach świata. Alexander Ceferin nazywa działania mające na celu utworzenie Super Ligi samolubnym i egoistycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *