Pep Guardiola wymarzonym kandydatem do objęcia angielskiej kadry

Guardiola

mancity.com

Pep Guardiola staje się głównym faworytem do objęcia angielskiej reprezentacji, gdyby Gareth Southgate miał odejść po mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.

Krążyły pogłoski, że Southgate mógł porzucić rolę selekcjonera reprezentacji narodowej po mundialu w 2022 roku. Pozostał na stanowisku i ma cztery zwycięstwa w el. EURO 2024 w grupie z Ukrainą, Włochami, Macedonią Północną i Maltą.

Obecny kontrakt Guardioli obowiązuje do 2025 roku, co oznacza, że gdyby angielska federacja chciała zwabić Hiszpana, to musieliby zapłacić wysoką rekompensatę.

“Daily Mail” twierdzi, że działacze (FA), badają możliwość zaoferowania roli selekcjonera, postrzegając go jako wymarzonego kandydata. Guardiola zostałby trzecim w historii zagranicznym trenerem i pierwszym od czasu odejścia Fabio Capello w 2012 roku.

Dziennikarze zauważają, iż Southgate może wytrzymać nawet do mistrzostw świata w 2026 roku, ale być może konieczne będzie wdrożenie planów awaryjnych na wypadek jego odejścia, co może się zdarzyć, jeśli Anglia zostanie mistrzem Europy lub jeśli jej wyniki będą drastycznie słabsze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.