Pep Guardiola o przesadzonej krytyce. “Może się zdarzyć gorszy okres”

Guardiola

mancity.com

Pep Guardiola, uważa, że jego zespół jest oceniany według wyższych standardów niż którykolwiek z rywali z Premier League.

The Citizens po raz pierwszy od 2009 roku udają się do Luton Town, chcąc uniknąć piątego meczu bez zwycięstw w lidze. Guardiola nigdy czegoś takiego nie doświadczył.  Ponadto drużyny, z którymi mierzyli się – Chelsea, Liverpool, Tottenham i Aston Villa – znajdują się w górnej połowie tabeli.

Guardiola, zdobywając pięć tytułów mistrzowskich w ciągu sześciu lat, potrójną koronę zachowuje chłodną głowę. – To, czego od nas żądają, w ogóle nie wymagali od naszych rywali. Jest tylko jedna drużyna, której nie uda się wygrać Premier League, czyli nam. Dla reszty to duży sukces – stwierdził Hiszpan.

Menedżer doskonale zdaje sobie sprawę, że żaden klub nigdy dotąd nie zdobył czterech tytułów mistrza Anglii z rzędu. Jak sam mówi, strata sześciu punktów do Arsenalu przed weekendowymi meczami nie jest katastrofą, a w obliczu sobotniej porażki Kanonierów na Villa Park może zbliżyć się do trzech oczek. – W sporcie są sezony, w których może się zdarzyć gorszy okres – podkreśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.