Pep Guardiola o Kalvinie Phillipsie: Musi przekonać siebie i swoich kolegów z drużyny

Guardiola

Zdjęcie: Manchester City

Pep Guardiola mówi, że Kalvin Phillips musi przekonać siebie i swoich kolegów z drużyny. Przyszłość pomocnika jest coraz częściej kwestionowana.

27-latek przeniósł się do Etihad z Leeds United za 49 milionów euro zeszłego lata. We wrześniu przeszedł operację barku. Rozegrał zaledwie osiem meczów w Premier League, co przełożyło się na spędzone 103 minuty.

– Zawodnicy muszą zdobyć moje zaufanie – powiedział Guardiola. Zaczęły pojawiać się spekulacje, czy pomocnik będzie grał w innym miejscu w przyszłym sezonie.

– Moje uczucia czasami się zmieniają. Ale na końcu to należy do zawodników, że muszą przekonać siebie i drużynę, a nie dlatego, że coś myślę na ich temat. Drużyny bardzo się zmieniają, a zawodnicy z poprzednich sezonów, którzy byli niezwykle ważni, zmieniają swoją rolę – podkreśla Hiszpan.

– Nie narzekam na postawę Kalvina, ponieważ kiedy nie grasz dużo, trudno jest złapać rytm – zapewnia. W sobotę Obywatele podejmą Leeds United (16:00). Lisy w końcówce kampanii poprowadzi Sam Allardyce, który za utrzymanie może liczyć na sowity bonus – trzy miliony funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.