Pep Guardiola: Kontrakt to tylko papier. Jeśli poczuję się zmęczony, to opuszczę City

mancity.com

Pep Guardiola podkreślił, że opuści Manchester City, gdy poczuje się w klubie sfrustrowany. Hiszpan przedłużył kontrakt z City w zeszłym miesiącu do 2025 roku.

Jeśli menedżer wywiązałby się z umowy, to jego kadencja potrwa dekadę. Guardiola był tylko nieznacznie młodszy, kiedy dołączył do City, niż Sir Alex Ferguson, który zamieniał szkockie Aberdeen na Manchester United w 1986 roku. Zarazem był młodszy od Arsene’a Wengera, który obejmował Arsenal po pobycie w Japonii. Hiszpański trener wykluczył jednak, by miał powtórzyć wyczyn obu szkoleniowców.

Wciąż powtarzam, że nie zostanę jak Fergie i Arsene. – Kontrakt to tylko papier. Przedłużyłem go, bo mam przeczucie, że nadal możemy dobrze grać. A na końcu liczą się wyniki. Jeśli będziemy sobą zmęczeni, to nie skończę tego zobowiązania – przyznał Pep.

Arsenal spisuje się jak dotąd znakomicie. Lepiej niż my. Dawno ich na szczycie nie było i chcą tam pozostać – dodał. – Widzę pragnienie w moim zespole. Zagraliśmy na odpowiednim poziomie z Leeds. Jesteśmy blisko Arsenalu. To nie jest 15 czy 20 punktów. Wolałbym być bliżej, ale to nie jest duża odległość – zakończył. The Citizens dzisiaj podejmą Everton (godz. 16:00), którzy ponieśli trzy porażki z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.