Pawłowski: Musimy zacząć punktować

wroclaw.pl

W inaugurującym spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy, Miedź Legnica przy pełnych trybunach podejmie Śląsk Wrocław. Dla kibiców obu zespołów będzie to mecz przyjaźni.

– Na pewno jednak starcie w Legnicy jest bardzo istotne, to derby, a my bo musimy zacząć punktować. Ale na tym meczu nie kończy się liga. Po sobotnim spotkaniu trzeba będzie nadal zdobyć bardzo wiele punktów, by zrealizować cel, który sobie założyliśmy – powiedział na środkowej konferencji Tadeusz Pawłowski.

Ostatni raz Miedź Legnica w meczu ligowym zwyciężyła na początku września z Zagłębiem Lubin. Od tamtego czasu beniaminek dwa razy zremisował oraz poniósł trzy porażki. Najskuteczniejszy piłkarz Miedzi, czyli Petteri Forsell wyrósł na lidera, mimo nie najlepszych warunków fizycznych. – Miedź nie równa się Forsell. Z pewnością jest to groźny zawodnik, ma doskonałe uderzenie z obu nóg. Przeciwnicy mają w zespole kilku rutynowanych graczy, z doświadczeniem w ekstraklasie. Ja jednak skupiam się na swoim zespole. Jeśli wrócimy do porządku z meczów przeciwko Piastowi oraz Jagiellonii to mamy bardzo dużo atutów, które mogą przynieść nam powodzenie – tłumaczy trener WKS-u.

źródło: slaskwroclaw.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi