Paweł Brożek kończy karierę!

Paweł Brożek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Paweł Brożek, żywa legenda Wisły Kraków, kończy karierę. Napastnik złamał rękę w trakcie treningu. Uraz jest poważny, więc skończy się operacją, a rehabilitacja potrwa na tyle długo, że zawodnik na pewno nie wróci w tym sezonie na boisko.

37-letni Paweł Brożek swoją karierę piłkarską rozpoczął w Wiśle i w Wiśle ją zakończy. Przymiarki do odwieszenia butów na kołek były już w 2018 roku, jednak ciężka sytuacja finansowa klubu sprawiła, że wrócił do gry. Po przedłużeniu kontraktu na cały sezon 2019/2020 oznajmił, że będzie to jego ostatni sezon w roli piłkarza krakowskiego klubu. Niestety kontuzja pokrzyżowała jego plany i Brożek nie dogra tego sezonu do końca. Nikt nie liczy na to, że napastnik przedłuży kontrakt, więc możemy być niemalże pewni, że jest to koniec jego kariery.

Paweł Brożek zagrał w Wiśle Kraków 431 razy i zdobył w sumie 175 bramek. W samej lidze goli było aż 144. Więcej występów w barwach Białej Gwiazdy zaliczył tylko Arkadiusz Głowacki, a więcej bramek strzelił tylko Kazimierz Kmiecik.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *