Paweł Bochniewicz bliski zmiany klubu

Arvydas Novikovas, Paweł Bochniewicz / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)


Paweł Bochniewicz odejdzie z Górnika Zabrze! Młodego obrońcę od transferu do Heerenveen dzielą tylko testy medyczne – poinformował portal sport.tvp.pl.

Na meczu Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok, w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski, obecny był dyrektor sportowy holenderskiego Heerenveen. Obserwował on dwóch zawodników, Pawła Bochniewicza (Górnik) i Zorana Arsenicia (Jagiellonia). Finalnie, lepsze wrażenie pozostawił po sobie Polak, przez co Holendrzy wystosowali ofertę transferu definitywnego władzom klubu.

Jak donosi „Super Express”, kwota transferu oscyluje w granicach 1,2 miliona euro. W umowie pojawił się specjalny zapis, gwarantujący Górnikowi 10 procent kwoty z kolejnego transferu 24-latka. W ciągu kilku najbliższych dni, Bochniewicz przejdzie rutynowe testy medyczne, po których podpisze kontrakt.

Paweł Bochniewicz w minionym sezonie wystąpił w 35 meczach. Strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Dobrą postawą na boiskach ekstraklasy zapracował na powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.